Mýty a fakta

Shromáždili jsme celou řadu mýtů a faktů o problémech s močovým měchýřem, které by mohly pomoci objasnit některé nejasnosti nebo otázky, které souvisí s tímto tématem. Důležité je mít na paměti, že samovolný únik moči může být léčen s dobrými výsledky. Pokud si nejste jisti, jakou léčbu zvolit, doporučujeme vám promluvit se svým lékařem nebo urologem a získat tak pomoc a radu.

Mýtus: problémy incontinence se týkají pouze starších lidí.

Myth: bladder problems affect older people

Mladí lidé, muži i ženy, mohou mít problémy s močovým měchýřem z různých důvodů. Existuje take několik aspektů stárnutí (menopauza a zbytnění prostaty), které mohou mít vliv na zdraví močového měchýře. Tento jev rozhodně není omezen na jen na naše prarodiče.


Fakt: trénink močového měchýře může pomoci

Myth: bladder training

Trénink močového měchýře je prvním krokem, který může pomoci některým lidem s hyperaktivním močovým měchýřem. Odolat prvnímu nutkání na močení a čekat na plánovaný čas, který můžete zkusit postupně prodlužovat. Další možností je cvičení pánevního dna. Tyto dvě metody dohromady někdy mohou podstatně snížit potíže s hyperaktivním močovým měchýřem. Promluvte si se svým lékařem nebo urologem o tom, jak začít. Cviky na posílení pánevního dna mohou pomoci zmírnit potíže s hyperaktivním močového měchýře. Doporučujeme domluvit schůzku s lékařem.


Mýtus: Malý močový měchýř, velké problémy

Myth: small bladder

Někteří lidé viní malý močový měchýř z častých úniků, ale vaše tělo normální. "Kapacita" je zřídka pravou příčinu problému s inkontinencí. U zdravých lidí se kapacita pohybuje v rozmezí od jednoho do dvou šálků tekutiny. Skutečným problémem, který je více pravděpodobné, jsou slabé svaly, léky a jejich vedlejší účinky, infekce, nebo poškození nervů. účinná léčba by mohla pomoci.


Fakt: Zdravý močový měchýř ve zdravém těle

Myth: healthy lifestyle

Zdravý životní styl může hrát podpůrnou roli při předcházení a zmírnění některých problémů s močovým měchýřem. Lékaři tvrdí, že pravidelná fyzickou aktivitu a cvičení pánevního dna, může snížit projevy stresové inkontinence, únik způsobený kašláním, smíchem, nebo kýcháním. Přestat kouřit sníží riziko kašle, který má také vliv na inkontinenci.


Mýtus: Pít méně je lepší

Myth: glass of water

Máváte na číšníka, když se snaží doplnit Vaší sklenici….. Ale lékaři říkají, že plně funkční močový měchýř, by měl být schopen zvládnout normální příjem tekutin. Zvažte možnost redukce šálků kávy nebo coly, protože kofein stimuluje močový měchýř. Místo kofeinových nápojů si dopřejte sklenici vody.


Mýtus: problémy močového měchýře jsou běžnou skutečností

Myth: bladder problems are a fact of life

Pokud Vás problémy s močovým měchýřem obtěžují, poraďte se svým lékařem. Inkontinence je zdravotní problém a není nevyhnutelnou součástí stárnutí. Ošetření bude záviset na konkrétní problém člověka a celkovém zdravotním stavu. Lidé, kteří vyhledají pomoc často vidí zlepšení příznaků. To vede k zlepšení jejich každodenního života.

Pokud si nejste jisti o svým zdravotním stavem, doporučujeme Vám obrátit se na svého lékaře nebo urologa. Pokud máte další dotazy týkající se kontroly močového měchýře, neváhejte nás kontaktovat na msm@msmgroup.eu.