Často kladené dotazy

Q. Jsou produkty Attends bez obsahu latexu? +

Ano, žádné jednorázové inkontinenční produkty Attends neobsahují latex.

Q. Lze produkty Attends použít opakovaně? +

Produkty Attends jsou určeny k jednorázovému použití. Fixační kalhoty Attends však lze prát.

Q. Je nutné upravit svůj životní styl? +

Zdravý životní styl může hrát pomocnou roli V prevenci a zmírnění problémů s močovým měchýřem. Lékaři tvrdí, že pravidelná fyzická aktivita a cviky zaměřené na pánevní dno mohou snížit stresovou inkontinenci, tedy únik moči způsobený zakašláním, smíchem či kýchnutím. Omezíte-li kouření, nebo s ním zcela přestanete, snížíte tím výskyt silného kašlání, což také ovlivní slabost močového měchýře.

Q. Trpím slabostí močového měchýře. Mohu si přesto dopřát sex? +

Ano, neměli byste dovolit slabosti močového měchýře, aby ovlivnila váš sexuální život. V kombinaci se cviky na pánevní dno můžete zjistit, že sex vám vlastně pomáhá posílit svalstvo.

Q. Jak mám likvidovat produkty Attends? +

Produkty Attends nelikvidujte vhozením do toaletní mísy. Je třeba je vložit do koše, nebo do nádoby na vložky, je-li to možné.

Q. Opravdu pomáhají cviky na pánevní dno? +

Ano, cviky na pánevní dno jsou účinné, zvláště v případě stresové inkontinence. Podívejte se sem na několik cviků, které můžete provádět každý den.

Q. Jak často bychom měli močit? +

Většina lidí chodí močit šestkrát až osmkrát za den. Pokud ale hodně pijete, je běžné chodit až 10krát za den. Močit můžete také častěji, jestliže užíváte určité léky, jako jsou diuretika na vysoký krevní tlak.

Q. Postihuje inkontinence pouze starší lidi? +

Slabost močového měchýře může z různých důvodů postihovat i mladé lidí, a to jak muže, tak ženy. Ačkoli existuje několik aspektů stárnutí (menopauza a problémy s prostatou), které mohou mít vliv na zdraví močového měchýře.

Q. Které produkty Attends mám používat? +

Značka Attends nabízí široký sortiment produktů pro všechny stupně a typy inkontinence. Využijte naši praktickou funkci Vyhledávání produktů a najděte produkty, které nejvíce vyhovují vašim potřebám.

Q. Kde si mohu koupit produkty Attends? +

Produkty Attends si lze zakoupit přímo od nás nebo prostřednictvím mnoha lékáren ve vaší oblasti volejte linku Attends na čísle 0845 601 3272 0845 601 3272 (po–pá 8:30–17:00).

Q. Kde získám další rady? +

Pokud trpíte jakoukoli formou inkontinence, doporučujeme vám poradit se se svým lékařem.

Q. Proč nemohu používat na slabost močového měchýře menstruační vložky? +

Menstruační vložky jsou vyrobeny speciálně pro menstruační krev, nikoli pro moč. Moč je řidší a její absorpce musí být rychlá. Produktová technologie Attends absorbuje jakoukoli tekutinu do centra vložky, kde je to třeba. Díky tomu jsou produkty Attends pohodlně suché a diskrétní.

Q. Zlepší se něco, když budu méně pít? +

Ne. Když pijete méně, stává se moč koncentrovanější, takže potřebujete močit častěji. Abyste si udrželi fyzické zdraví, doporučujeme vypít denně 1,5 až 2 litry vody.